Rekrutacja: tel. +48 22 129 17 80, +48 608-670-533, Zapisz się online!
PKiN, VIII piętro, pokój 803A

Filologia - sposób na studia z pasją i poznanie świata

data publikacji: 15.06.2016
autor: Joanna, studentka Filologii Hiszpańskiej we Wszechnicy Polskiej Szkole Wyższej w Warszawie

Marzysz o tym by poznawać obce kultury, interesujesz się literaturą, chcesz pracować jako tłumacz lub w zagranicznych korporacjach, w międzynarodowym środowisku, dążysz by biegle mówić po angielsku, hiszpańsku, niemiecku lub rosyjsku... Jeśli tak, to Filologia we Wszechnicy Polskiej to studia właśnie dla Ciebie.

W dzisiejszym zglobalizowanym świecie, nawet codzienne korzystanie z Internetu wymaga elementarnej znajomości języków obcych. Swobodna komunikacja podczas wyjazdów zagranicznych i biegłe posługiwanie się językiem obcym pozwala w pełni wykorzystywać dostępne w dzisiejszym świecie możliwości. Nie dziwi więc, że to właśnie filologie cieszą się niezmienną popularnością wśród kandydatów na studia, a znajomość języków obcych wymienia się obecnie w czołówce najbardziej pożądanych i przydatnych w życiu umiejętności.

Filologia to nie tylko język

Studia filologiczne to jednak nie tylko nauka języków, ale również kultury, historii i tradycji danego kraju. Filologia angielska, hiszpańska, niemiecka i rosyjska we Wszechnicy Polskiej to niepowtarzalna okazja by poznać europejskie narody "od kuchni". To studia dla tych, którzy chcą lepiej rozumieć otaczający świat, niezależnie od tego, czy planują karierę jako pracownicy największych międzynarodowych firm, dyplomaci, zagraniczni korespondenci, czy podróżnicy po egzotycznych krajach.

Nie tylko dla zaawansowanych

Co ważne, Wszechnica Polska Szkoła Wyższa w Warszawie oferuje możliwość podjęcia nauki na kierunku filologicznym osobom bez znajomości danego języka obcego. Rozpoczynają one studia od tak zwanego roku "zerowego", który w całości poświęcony jest na praktyczną naukę języka wybranej filologii.

Dowiedz się więcej na temat studiów filologicznych we Wszechnicy Polskiej:

O Uczelni

Wszechnica Polska Akademia Nauk Stosowanych w Warszawie kształci od 2001 roku m.in. na kierunkach: filologia angielska, a filologia hiszpańska, pedagogika, finanse i rachunkowość i wiele innych. Studia licencjackie i magisterskie.

Dowiedz się więcej ...

Tagi
Linki
Ostatnie wiadomości
Zarządzenie Prezydenta WPANS nr 1/2021
Zarządzenie Rektora nr 19/2022