Rekrutacja: tel. +48 22 129 17 80, +48 608-670-533, Zapisz się online!
PKiN, VIII piętro, pokój 803A

Relacja ze spotkania na temat zwalczania cyberprzestępczości


 
W dniu 12 stycznia 2020 roku działające w naszej Uczelni Studenckie koło naukowe Prawne podstawy bezpieczeństwa wewnętrznego zorganizowało spotkanie poświęcone problematyce zwalczania cyberprzestępczości oraz zasadom funkcjonowania informatyki śledczej w zakresie odzyskiwania danych z nośników cyfrowych.
Pierwsza część spotkania poświęcona była jednemu z wielu rodzajów ataków używanych przez przestępców działających w sieci, jakim jest ransomware. Uczestnicy spotkania dowiedzieli się, jakie sposoby stosują cyberprzestępcy w celu dostania się do systemu komputerowego potencjalnej ofiary i zaszyfrowania znajdujących się na atakowanym urządzeniu danych z zamiarem wymuszenia okupu. Omówione zostały również rozmiary, przyczyny, koszty oraz potencjalne skutki zaistnienia tego rodzaju zdarzeń. Wyjaśniono, na co należy zwracać szczególną uwagę przy korzystaniu z poczty elektronicznej oraz stron internetowych, a także w jaki sposób najlepiej chronić się przed atakiem.
W drugiej części spotkania uczestnicy dowiedzieli się, jakie niebezpieczeństwo niesie ze sobą niefrasobliwe postępowanie dotyczące użytkowania telefonu komórkowego oraz czym może grozić jego utrata. Prowadzący zajęcia w ciekawy sposób opowiadali o możliwościach technicznych odzyskania danych z uszkodzonych lub zablokowanych urządzeń mobilnych oraz przedstawili sposoby stosowane przez śledczych przy zbieraniu materiałów dowodowych, jakich urządzenia te mogą dostarczyć.
 
  • slide
  • slide
  • slide
  • slide
  • slide
O Uczelni

Wszechnica Polska Akademia Nauk Stosowanych w Warszawie kształci od 2001 roku m.in. na kierunkach: filologia angielska, a filologia hiszpańska, pedagogika, finanse i rachunkowość i wiele innych. Studia licencjackie i magisterskie.

Dowiedz się więcej ...

Tagi
Linki
Ostatnie wiadomości
Zarządzenie Prezydenta WPANS nr 1/2021
Zarządzenie Rektora nr 19/2022