Rekrutacja: PKiN, VIII piętro, pokój 803A
tel. +48 22 656 62 56, +48 608 670 533
Rekrutacja: PKiN, VIII piętro, pokój 803A
tel. +48 22 656 62 56, +48 608 670 533

Filologia niemiecka (Germanistyka)

Studia: II stopnia
Tryb: niestacjonarne
Czas trwania studiów: 2 lata (4 semestry)
Język wykładowy: język polski, język niemiecki
Uzyskiwany tytuł: magister
Specjalności: NOWOŚĆ - Studia dwujęzyczne (Język + Język), Tłumaczenia, Komunikacja językowa w biznesie i administracji (poziom zaawansowany)

Na magisterskich studiach filologicznych studenci doskonalą znajomość języka obcego na poziomie C1 i wyższym oraz zdobywają pogłębioną wiedzę z zakresu literaturoznawstwa, językoznawstwa, kulturoznawstwa, teorii i praktyki przekładu. Poznają też język biznesu i zdobywają praktyczne i teoretyczne przygotowanie do nauczania wybranego języka.

Studia magisterskie we Wszechnicy Polskiej stanowią kontynuację studiów licencjackich i są dobrym wyborem nie tylko dla osób posiadających stopień licencjata z germanistyki, ale także dla absolwentów innych kierunków na poziomie studiów pierwszego stopnia, którzy pragną zacząć swoją przygodę z językiem niemieckim i kulturą obszaru niemieckojęzycznego.

Nasi wykładowcy dzięki zdobytemu doświadczeniu i właściwemu podejściu zapewniają najwyższy możliwy poziom nauczania.

Ponadto na wszystkich kierunkach studiów oferujemy możliwość wyboru modułów kształcących kompetencje specjalne z zakresu: przygotowania, zarządzania i rozliczania projektów, przygotowania do pracy dla jednostek samorządu terytorialnego, przygotowania do biznesu, znajomości języka obcego z obszaru biznesu i turystyki.

Absolwenci studiów magisterskich Filologii niemieckiej posiadają kwalifikacje do podjęcia pracy w charakterze: tłumacza – po spełnieniu wymogów określonych ustawą o zawodzie tłumacza przysięgłego, redaktora czasopism, propagatora i znawcy kultury krajów danego obszaru językowego, korespondenta zagranicznego, pilota wycieczek zagranicznych / rezydenta / pracownika agencji turystycznych, asystenta w firmach międzynarodowych, pracownika towarzystw lotniczych / lotniska, lektora języka obcego w szkołach językowych.

Specjalności dostępne na kierunku: Filologia Niemiecka (Germanistyka):

Dział Rekrutacji:
tel. +48 22 656 62 56
tel. +48 608 670 533
PKiN, VIII piętro, pok. 803A
rekrutacja@wszechnicapolska.edu.pl

Pełna oferta studiów II stopnia:

O Uczelni

Wszechnica Polska Akademia Nauk Stosowanych w Warszawie kształci od 2001 roku m.in. na kierunkach: filologia angielska, hiszpańska, rosyjska, niemiecka, zarządzanie, finanse i rachunkowość i wiele innych. Studia licencjackie i magisterskie.

Dowiedz się więcej ...

Tagi
Ostatnie wiadomości
W dniach 25- 29 lipca 2022r. Wszechnica Polska gościła w ramach…