Rekrutacja: tel. +48 22 656 62 56, +48 608 670 533, Zapisz się online!
PKiN, VIII piętro, pokój 803A

Specjalność: Tłumaczenia

Studia skierowane do osób, które rozumieją rolę skutecznej komunikacji na arenie międzynarodowej. W dobie integracji europejskiej i międzynarodowej współpracy gospodarczo-handlowo-politycznej niezbędna jest profesjonalna kadra tłumaczy. Z myślą o osobach, które marzą o karierze w międzynarodowych firmach i instytucjach, chcą zgłębić tajniki pracy translatorskiej i podnieść swoje kwalifikacje lub po prostu pasjonują się tłumaczeniami utworzono niniejszą specjalizację. Celem kształcenia jest zdobycie umiejętności przekładowych w zakresie pisemnego oraz ustnego tłumaczenia tekstów specjalistycznych w ramach języka niemieckiego oraz języka polskiego.

Program studiów obejmuje przede wszystkim przedmioty praktyczne – praktyczna nauka języka niemieckiego (zgodnie z wymaganiami określonymi dla poziomu - C2), warsztaty tłumaczeniowe ustne i pisemne w zakresie wybranych języków specjalistycznych, m.in. ekonomiczny, prawny, naukowy oraz stylistyka języka polskiego. Moduł przedmiotów teoretycznych obejmuje omówienie zagadnień z zakresu teorii przekładu, stylistyki w translatoryce oraz związanych z rolą i zadaniami tłumacza.

Studenci specjalizacji tłumaczeniowej z pewnością zdobędą kompetencje w zakresie indywidualnej i zespołowej działalności tłumaczeniowej.

Wszystkie specjalności na kierunku: Filologia Niemiecka (Germanistyka):

Dział Rekrutacji:
tel. +48 22 656 62 56
tel. +48 608 670 533
PKiN, VIII piętro, pok. 803A
rekrutacja@wszechnicapolska.edu.pl

Pełna oferta studiów II stopnia:

O Uczelni

Wszechnica Polska Akademia Nauk Stosowanych w Warszawie kształci od 2001 roku m.in. na kierunkach: filologia angielska, hiszpańska, rosyjska, niemiecka, zarządzanie, finanse i rachunkowość i wiele innych. Studia licencjackie i magisterskie.

Dowiedz się więcej ...

Tagi
Linki
Ostatnie wiadomości
W dniach 25- 29 lipca 2022r. Wszechnica Polska gościła w ramach…