Rekrutacja: tel. +48 22 129 17 80, +48 608-670-533, Zapisz się online!
PKiN, VIII piętro, pokój 803A

Kwalifikacyjne studia podyplomowe nauczania języków obcych

Program kwalifikacyjnych studiów podyplomowych nauczania języków obcych realizuje wytyczne określone w Rozporządzeniu Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 25 lipca 2019 r. w sprawie standardu kształcenia przygotowującego do wykonywania zawodu nauczyciela.

Program studiów obejmuje 390 godzin zajęć dydaktycznych, realizowanych w formie interaktywnych wykładów, seminariów, warsztatów dydaktyczno-metodycznych, ćwiczeń, konwersatoriów i projektów oraz 150 godzin praktyk pedagogicznych. Oferuje przygotowanie do nauczania wybranego języka obcego / wybranych języków obcych, od poziomu przedszkola do akademickiego kształcenia językowego i nauczania dorosłych.

Nauczanie języków obcych to wciąż atrakcyjny zawód zapewniający pewną i rozwojową pracę. Uzyskanie dobrego wykształcenia nauczycielskiego i lektorskiego tożsame jest z otwarciem na różnorodność współczesnego świata oraz pasją jego odkrywania. To właśnie przede wszystkim nauczyciele są w stanie zachęcać do podejmowania nowych wyzwań życiowych i cieszyć się z sukcesów innych. Współcześni nauczyciele i lektorzy języków obcych to osoby rozwijające się przez całe życie i motywujące innych do pracy nad sobą.

Decydując się na podjęcie kwalifikacyjnych studiów podyplomowych nauczania języków obcych uzyskasz uprawnienia do nauczania wybranego języka obcego na wszystkich etapach edukacyjnych. Dowiesz się, jakich metod i technik pracy używać, by wspierać efektywny rozwój językowy swoich uczniów. Odkryjesz tajniki motywowania innych oraz zdobędziesz wiedzę w zakresie psychologii i pedagogiki, która pozwoli Ci podejść do swoich uczniów w sposób nader „ludzki”.

 

W trakcie zajęć realizowanych w trakcie trzysemestralnych studiów poznasz najnowsze trendy w uczeniu się i nauczaniu języków.

Nasz program studiów został stworzony przez kluczowych specjalistów, dydaktyków, praktyków, autorów programów nauczania i podręczników oraz wieloletnich nauczycieli różnych języków obcych. Nasze studia mają charakter wybitnie praktyczny i dobrze przygotowują do podjęcia pracy w charakterze nauczyciela i lektora języka obcego.

 

WYMAGANIA WSTĘPNE

Kwalifikacje zgodne z wymaganiami określonymi w Rozporządzeniu Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 25 lipca 2019 r. w sprawie standardu kształcenia przygotowującego do wykonywania zawodu nauczyciela.

 

KARIERA PO STUDIACH

Jako absolwent tego kierunku zyskasz kompetencje do:

· skutecznego i sprawnego nauczania wybranego języka obcego/wybranych języków obcych na wszystkich etapach edukacyjnych, także w      prywatnych szkołach językowych oferujących nauczanie dzieci i młodzieży;

· nowoczesnego nauczania wybranego języka obcego / wybranych języków obcych na wszystkich poziomach zaawansowania językowego;

· wdrażania najnowszych trendów w uczeniu się i w nauczaniu języków obcych;

· podjęcia pracy w Polsce i w innych krajach europejskich.

 

MOŻLIWOŚCI PRACY

· nauczyciel wybranego języka obcego/wybranych języków obcych w przedszkolach, szkołach podstawowych, szkołach ponadpodstawowych i uczelniach w Polsce i za granicą;

· nauczyciel wybranego języka obcego/wybranych języków obcych w prywatnych szkołach językowych w Polsce i za granicą;

· metodyk w zakresie wybranego języka obcego / wybranych języków obcych w szkołach językowych;

· animator rozwoju językowego w placówkach edukacyjnych dla dzieci i młodzieży.

 

Biuro Rekrutacji dla studiów podyplomowych - nr tel. 608-670-533

Kierownik studiów – prof. dr hab. Przemysław Gębal

podyplomowe@wszechnicapolska.edu.pl

Dział Rekrutacji:
tel. +48 22 656 62 56
PKiN, VIII piętro, pok. 803A
rekrutacja@wszechnicapolska.edu.pl

Pełna oferta studiów podyplomowych:

O Uczelni

Wszechnica Polska Akademia Nauk Stosowanych w Warszawie kształci od 2001 roku m.in. na kierunkach: filologia angielska, a filologia hiszpańska, pedagogika, finanse i rachunkowość i wiele innych. Studia licencjackie i magisterskie.

Dowiedz się więcej ...

Tagi
Linki
Ostatnie wiadomości
W dniach 25- 29 lipca 2022r. Wszechnica Polska gościła w ramach…