Rekrutacja: tel. +48 22 656 62 56, +48 608 670 533, Zapisz się online!
PKiN, VIII piętro, pokój 803A

Udogodnienia dla osób niepełnosprawnych.  

We Wszechnicy Polskiej Szkole Wyższej w Warszawie studiują i pracują osoby z niepełnosprawnościami. Uczelnia posiada nowoczesną i kompleksową bazę dydaktyczną zapewniającą osiągnięcie planowanych kompetencji zawodowych . W Pałacu Kultury i Nauki dysponujemy całkowitą powierzchnią 650 m². W skład tej powierzchni wchodzą dwie aule zbudowane amfiteatralnie, każda dla 158 studentów oraz sala wykładowa dla 40 osób do prowadzenia zajęć w grupach (ćwiczenia i seminaria). Powierzchnie dydaktyczne znajdują się we właściwym stanie technicznym i są dostępne dla osób z niepełnosprawnościami.

Studenci niepełnosprawni ruchowo mogą swobodnie dojechać do siedziby Uczelni w PKiN a następnie przemieścić się do windy korzystając ze specjalnych podjazdów. Pod gmachem znajduje się parking ze specjalnymi miejscami dla osób niepełnosprawnych. Sale wykładowe oraz pomieszczenia administracyjne są połączone przestronnymi korytarzami. Wszystkie sale są oznakowane w sposób widoczny dla osób z niepełnosprawnościami narządu wzroku. Infrastruktura Uczelni zapewnia nieograniczony dostęp dla osób niepełnosprawnych ds. na wózkach inwalidzkich do wszystkich pomieszczeń w PKiN (Rektor, Prorektor, Rektorat, Dział Rekrutacji, Dziekanat, Kwestura, Kanclerz, aule i sale wykładowe oraz toalety damska i męska).

Od lipca 2010 roku Uczelnia jest także właścicielem obiektu dydaktycznego znajdującego się przy ul. Karmelickiej 10 w Warszawie o całkowitej powierzchni 1700 m2. Budynek posiada trzy kondygnacje (parter, I i II piętro oraz przyziemie). W skład tej powierzchni wchodzą: aula zbudowana amfiteatralnie dla 134 osób, pracownia komputerowa z 30 stanowiskami komputerowymi z dostępem do bezprzewodowego Internetu, która jest dostępna dla osób niepełnosprawnych ruchowo oraz 22 sale wykładowe do prowadzenia zajęć w grupach.

W obiekcie dydaktycznym przy ul. Karmelickiej 10 nieograniczony dostęp dla osób z niepełnosprawnościami ruchowymi jest możliwy do pomieszczeń parteru (biblioteka, pracownia komputerowa, sale wykładowe, szatnia, bufet, toalety).

Uczelnia posiada procedury gwarantujące bezpieczną ewakuację osób z niepełnosprawnościami w przypadku zagrożenia.

Jeśli potrzebujesz pomocy zadzwoń do nas.

Osoba do kontaktu z osobami niepełnosprawnymi:
mgr Maria Urbańska
PKiN, p. VIII, pokój nr 822
tel. +48 22 656 61 92
tel./fax +48 22 624 88 35
e-mail: wszechnica@wszechnicapolska.edu.pl

O Uczelni

Wszechnica Polska Akademia Nauk Stosowanych w Warszawie kształci od 2001 roku m.in. na kierunkach: filologia angielska, hiszpańska, rosyjska, niemiecka, zarządzanie, finanse i rachunkowość i wiele innych. Studia licencjackie i magisterskie.

Dowiedz się więcej ...

Tagi
Linki
Ostatnie wiadomości
W dniach 25- 29 lipca 2022r. Wszechnica Polska gościła w ramach…