Rekrutację na studia II stopnia prowadzi Dział Rekrutacji – praktycznie przez cały rok. Można rozpocząć studia w marcu, tj. w semestrze letnim, albo w październiku, w semestrze zimowym. O przyjęciu na studia decyduje kolejność zgłoszeń. Jeśli już wiesz na jakim kierunku chcesz studiować – składaj wymagane dokumenty:
CUDZOZIEMCY – dokumenty wymagane przy zapisie na studia:
Wszystkie dokumenty muszą być w języku polskim, w przypadku dokumentów w języku obcym wymagane jest tłumaczenie przysięgłe na język polski.
Іноземні громадяни – документи, необхідні при поданні на навчання IІ ступеня
ИНОСТРАНЦЫ – документы необходимые для поступления на обучение на уровне II степени /магистратура/
Najkrócej mówiąc, każdy kto po złożeniu wymaganych dokumentów zostanie przyjęty na wybrany kierunek lub specjalność, otrzymuje swój numer albumu. Następnie zawiera z Uczelnią umowę o warunkach odpłatności za studia, podpisuje rotę ślubowania studenckiego, po czym otrzymuje z rąk przedstawiciela władz Uczelni indeks i legitymację studencką.
Zwykle immatrykulacja, czyli uroczyste przyjęcie w poczet studentów, ma miejsce w dniu inauguracji roku akademickiego. Po uroczystości oficjalnej osoby rozpoczynające naukę we Wszechnicy udają się do sal wykładowych na spotkania z Dyrektorami Instytutów i opiekunami poszczególnych grup. Wtedy otrzymują dokumenty immatrykulacyjne; jest także czas na przekazanie wszelkich informacji związanych z tokiem studiów.
Wszechnica Polska Szkoła Wyższa w Warszawie kształci od 2001 roku m.in. na kierunkach: filologia angielska, a filologia hiszpańska, pedagogika, finanse i rachunkowość i wiele innych. Studia licencjackie i magisterskie.