Rekrutacja: PKiN, VIII piętro, pokój 803A
tel. +48 22 656 62 56, +48 608 670 533
Rekrutacja: PKiN, VIII piętro, pokój 803A
tel. +48 22 656 62 56, +48 608 670 533

Specjalność: Kryminologia z kryminalistyką

Nim podejmiesz decyzję o zapisie na tę specjalizację, warto wiedzieć, że kryminologia i kryminalistyka to dwie odrębne, choć ściśle połączone ze sobą dziedziny nauki. Kryminologia zajmuje się głównie badaniem przyczyn powstawania zjawisk prowadzących człowieka na drogę przestępstwa i zalicza się do nauk socjologicznych. Kryminalistyka natomiast porusza zagadnienia związane z technikami wykrywania zbrodni oraz ścigania sprawców i działa na pograniczu nauk biologiczno-technologicznych.

Studia na specjalności kryminologia i kryminalistyka we Wszechnicy Polskiej są zatem interdyscyplinarnym kierunkiem, którego zgłębienie może prowadzić do podniesienia skuteczności technik kryminalistycznych oraz zwiększenia liczby rozwiązanych spraw kryminalnych w Polsce.

Realizowany we Wszechnicy Polskiej program przygotuje Cię do:

●       dokonywania diagnozy zjawisk społecznych ze szczególnym uwzględnieniem tych, które związane są z przestępczością i dewiacjami;

●       diagnozy indywidualnych i społecznych uwarunkowań przestępczości;

●       stosowania przyjętych metod pomiaru i analizy zjawiska przestępczości;

●       zrozumienia zakresu kompetencji poszczególnych podmiotów odpowiedzialnych za bezpieczeństwo i porządek publiczny;

●       prowadzenia rozmów i pozyskiwania informacji, stosowania metod kontrolowania emocji i technik obniżania stresu.

Studia kryminologia i kryminalistyka

Choć według najnowszych statystyk policyjnych z 2021 roku, opublikowanych na podstawie danych Eurostatu, Polska należy do jednego z najbezpieczniejszych krajów we wspólnocie państw europejskich, aby utrzymać ten stan niezbędne jest kształcenie służb mundurowych oraz pracowników cywilnych w zakresie nowoczesnych technik wykrywania przestępstw, zabezpieczenia śladów czy prowadzenia dochodzenia. Taką możliwość dają studia na specjalności kryminologii i kryminalistyki we Wszechnicy Polskiej w Warszawie.

Kryminologia czy kryminalistyka? Studia, które mają przyszłość!

Nim podejmiesz decyzję o zapisie na studia, warto wiedzieć, że kryminologia i kryminalistyka to dwie odrębne, choć ściśle połączone ze sobą dziedziny nauki. Kryminologia zajmuje się głównie badaniem przyczyn powstawania zjawisk prowadzących człowieka na drogę przestępstwa i zalicza się do nauk socjologicznych. Kryminalistyka natomiast porusza zagadnienia związane z technikami wykrywania zbrodni oraz ścigania sprawców. Działa na pograniczu nauk biologiczno-technologicznych. Studia na specjalności kryminologia i kryminalistyka w Szkole Wyższej Wszechnica Polska są zatem interdyscyplinarnym kierunkiem, którego zgłębienie może prowadzić do podniesienia skuteczności technik kryminalistycznych oraz zwiększenia liczby rozwiązanych spraw kryminalnych w Polsce.

Dlaczego warto studiować z nami?

Kandydatom oraz studentom kierunku Bezpieczeństwo Wewnętrzne ze specjalnością Kryminologia z Kryminalistyką oferujemy naukę w niewielkich grupach, co pozwala na dokładniejsze przyswojenie niezbędnego materiału, możliwość udziału w programie Erasmus +, zajęcia prowadzone przez wybitnych specjalistów z zakresu kryminologii i kryminalistyki, a także liczne stypendia i programy wsparcia. Jeśli szukasz uczelni wyższej, dla której rozwój Twojej ścieżki edukacyjnej jest naprawdę ważny — zapisz się na studia do Szkoły Wyższej Wszechnica Polska!

Studia: kryminologia i kryminalistyka — Akademia Nauk Stosowanych w Warszawie

Jeśli interesujesz się teoriami kryminologicznymi, psychologią bądź polityką przestępczości, studia na kierunku kryminologii i kryminalistyki są właśnie dla Ciebie. Program studiów obejmuje nauki z zakresu diagnozy zjawisk związanych z przestępczością, metod jej pomiaru, a także socjologii przestępczości. Podczas zajęć poznasz czynniki wpływające na powstawanie tego zjawiska, dowiesz się, jak bardzo nierówności społeczne, przemoc domowa oraz środowisko są powiązane z procesem podejmowania złych decyzji, by po czasie samodzielnie analizować statystyki policyjne, dane ofiar przestępstw etc. Kryminologia i kryminalistyka to zagadnienia bardzo szerokie obejmujące wiele aspektów, których znajomość pozwala na podjęcie pracy w organach ścigania, więziennictwie, prewencji przestępczości czy instytucjach pomocy ofiarom przestępstw.

Czym jest kryminalistyka — studia pierwszego stopnia

Kryminalistyka i kryminologia to kierunek studiów pierwszego stopnia w Akademii Nauk Stosowanych w Warszawie. Kryminalistyka zajmuje się analizą i zbieraniem dowodów fizycznych przy rozwiązywaniu przestępstw. Obejmuje między innymi:

  • badania laboratoryjne,
  • rekonstrukcję zdarzeń,
  • dowody fizyczne,
  • ekspertyzy sądowe,
  • analizę danych,
  • nowoczesne techniki identyfikacji.

Kryminologia natomiast skupia się na teoriach przestępczości, polityce, jak również prewencji, a jednocześnie pomaga w zrozumieniu mechanizmów, dążąc do reformy systemu sprawiedliwości karnej.

Kryminologia, kryminalistyka: studia licencjackie

Kierunek kryminologia i kryminalistyka skierowany jest do osób, które planują rozpocząć karierę w zawodach ściśle związanych z przestępczością, jej zapobieganiem, badaniem i analizą działań przestępczych oraz zbieraniem dowodów czy ściganiem sprawców. Jeśli fascynuje Cię zjawisko przestępczości, chcesz zgłębić jej mechanizmy, a co za tym idzie — poznać sposoby na skuteczną rehabilitację przestępców, zapisz się na studia licencjackie do Wszechnicy Polskiej. Zapraszamy wszystkich kandydatów do kontaktu.

ZAPISZ SIĘ!

Oferta specjalności dla kierunku "Bezpieczeństwo wewnętrzne":

Dział Rekrutacji:
tel. +48 22 656 62 56
tel. +48 608 670 533
PKiN, VIII piętro, pok. 803A
rekrutacja@wszechnicapolska.edu.pl

Pełna oferta studiów I stopnia:

O Uczelni

Wszechnica Polska Akademia Nauk Stosowanych w Warszawie kształci od 2001 roku m.in. na kierunkach: filologia angielska, hiszpańska, rosyjska, niemiecka, zarządzanie, finanse i rachunkowość i wiele innych. Studia licencjackie i magisterskie.

Dowiedz się więcej ...

Tagi
Linki
Ostatnie wiadomości
W dniach 25- 29 lipca 2022r. Wszechnica Polska gościła w ramach…