Rekrutacja: tel.  +48 608-670-533, Zapisz się online!
PKiN, VIII piętro, pokój 803A

CONRIS - Cooperation Network for Risk,
Safety and Security

CONRIS - Cooperation Network for Risk, Safety and Security studies jest międzynarodową organizacją skupiającą czynnych naukowców i uczelnie z dziedziny bezpieczeństwa wewnętrznego i międzynarodowego. Organizacja została powołana w 2007 roku przez przedstawiciela FH Campus Wien Martina Langera i od razu dołączyło do niej kilka niemieckich uniwersytetów (Brandenburg, Berlin, Bremen, Hamburg, Magdeburg i Wuppertal), a także dwa holenderskie (Saxion i HU Utrecht). W późniejszym czasie do Conris dołączyły uczelnie z Belgii, Danii i Finlandii. Ideą przewodnią jest wzajemna współpraca oraz wymiana idei, doświadczeń, studentów i kadry dydaktycznej pomiędzy uczelniami członkowskimi. Jednym z przykładów działań są konferencje organizowane co pół roku w jednej w partnerskich uczelni oraz Summer University odbywający się co roku w miesiącach letnich. Zasięg Conris początkowo obejmował jedynie Europę Zachodnią i Północną; podczas konferencji w Utrechcie (1-3.03.2016.) Conris przyjął do swojego grona uczelnie z Wielkiej Brytanii, Hiszpanii i Polski. Wszechnica Polska Szkoła Wyższa w Warszawie jako pierwsza i na razie jedyna uczelnia z Europy Środkowowschodniej znalazła się w gronie członków CONRIS.

W lipcu 2016 jest planowany Conris Summer University na Laurea University of Applied Sciences w Espoo (Finlandia), a następna międzynarodowa konferencja Conris ma odbyć się w Northern Business School (NBS) w Hamburgu w dniach 10-11 listopada 2016 r.

W dniach 1-2 marca 2018 roku w Pałacu Kultury i Nauki odbyła się pierwsza w Polsce międzynarodowa konferencja sieci CONRIS - Cooperation Network for Risk, Safety & Security Studies, która zrzesza europejskie uczelnie prowadzące studia na kierunku Bezpieczeństwo Wewnętrzne. Organizatorem konferencji była Wszechnica Polska Szkoła Wyższa w Warszawie.

Więcej informacji na temat sieci CONRIS

Profil Wszechnicy Polskiej Szkoły Wyższej w Warszawie na stronie Conris.eu

O Uczelni

Wszechnica Polska Akademia Nauk Stosowanych w Warszawie kształci od 2001 roku m.in. na kierunkach: filologia angielska, a filologia hiszpańska, pedagogika, finanse i rachunkowość i wiele innych. Studia licencjackie i magisterskie.

Dowiedz się więcej ...

Tagi
Linki
Ostatnie wiadomości
W dniach 25- 29 lipca 2022r. Wszechnica Polska gościła w ramach…