Rekrutacja: PKiN, VIII piętro, pokój 803A
tel. +48 22 656 62 56, +48 608 670 533
Rekrutacja: PKiN, VIII piętro, pokój 803A
tel. +48 22 656 62 56, +48 608 670 533

Finanse i rachunkowość 

Studia: I stopnia
Tryb: stacjonarne, niestacjonarne
Czas trwania studiów: 3 lata (6 semestrów)
Język wykładowy: język polski
Uzyskiwany tytuł: licencjat
Specjalności: Finanse i rachunkowość przedsiębiorstw, Doradztwo podatkowe, Informatyka w zarządzaniu finansami

Studia na kierunku Finanse i Rachunkowość we Wszechnicy Polskiej w Warszawie przygotowują do wykonywania szeroko rozumianego zawodu finansisty. Program kształcenia obejmuje wiedzę z zakresu funkcjonowania instytucji finansowych i banków, analizy podstawowych zjawisk i sytuacji ekonomiczno-finansowej jednostek gospodarczych. W procesie kształcenia wyraźny nacisk położony jest na edukację w zakresie finansów i inwestycji w wymiarze międzynarodowym, co pozwala odnaleźć się na krajowym i zagranicznym rynku pracy.

W trakcie studiów uzyskujesz wiedzę, umiejętności i kompetencje społeczne z zakresu: prawidłowości funkcjonowania przedsiębiorstw i instytucji finansowych w warunkach gospodarki wolnorynkowej, oceny kondycji finansowej i pozycji rynkowej podmiotów gospodarczych, przepisów prawa i ich odniesienia do praktyki gospodarczej, księgowania operacji gospodarczych, sporządzania i interpretowania sprawozdań finansowych, poprawy kondycji finansowej każdej jednostki, jej restrukturyzacji i sanacji, najkorzystniejszych źródeł finansowania działalności, identyfikacji rodzajów ryzyka w działalności gospodarczej, wyboru strategii podatkowej, prowadzenia własnej działalności gospodarczej.

Ten kierunek pozwala na najwyższym poziomie zdobyć wszechstronną wiedzę w zakresie:

  • zarządzania finansami,
  • poznania kluczowych obszarów biznesowych wpływających bezpośrednio na wynik finansowy,
  • pozyskania umiejętności poszukiwania źródeł oszczędności w przedsiębiorstwie i budowaniu wartości firmy.

Studia we Wszechnicy Polskiej Szkole Wyższej w Warszawie to gwarancja:

  • pewnej przyszłości zawodowej,
  • wiedzy i doświadczenia zdobytego na wykładach i ćwiczeniach popartego realnymi przykładami,
  • poznania technik i narzędzi umożliwiających wdrożenie rozwiązań w firmie,
  • zajęć prowadzonych przez wykładowców z bogatym dorobkiem naukowym i praktycznym doświadczeniem.

Perspektywy zawodowe: instytucje lub przedsiębiorstwa, mającej do czynienia z rachunkowością finansową i menedżerską, doradztwo podatkowe i prawne, banki centralne, banki komercyjne, towarzystwa ubezpieczeniowe, fundusze inwestycyjne i emerytalne, domy maklerskie, administracja publiczna, firmy użyteczności publicznej, przedsiębiorstwa produkcyjne – w działach nadzoru, kontroli i audytu, analityk finansowy, doradca inwestycyjny, makler giełdowy, doradca finansowy.

Finanse i rachunkowość: studia zaoczne oraz dzienne w Warszawie

Doskonale rozumiesz skomplikowane zawiłości dotyczące ekonomii i chcesz poznać jeszcze więcej mechanizmów związanych z szeroko pojętymi finansami? Świetnie radzisz sobie z praktycznym zastosowaniem wiedzy teoretycznej? Chcesz uczyć się od doświadczonych specjalistów, którzy na co dzień aktywnie działają w branży finansowej? Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w rekrutacji na studia licencjackie na kierunku Finanse i rachunkowość. Sprawdź, co możemy Ci zaoferować i jak pomożemy Ci w rozwoju zawodowym!

Studia: rachunkowość i finanse (Warszawa)

Program studiów z zakresu rachunkowości i finansów na takich specjalnościach jak Rachunkowość i audyt finansowy, Doradca podatkowy czy Finanse i rachunkowość przedsiębiorstw, obejmuje szczegółowe omówienie aspektów teoretycznych oraz praktycznych case studies. We Wszechnicy Polskiej w Warszawie zdobędziesz nie tylko wiedzę podręcznikową, ale przede wszystkim umiejętności pozwalające w realnych sytuacjach zastosować opanowane techniki. Jeśli swoją przyszłość wiążesz z pracą w banku, domu maklerskim, funduszu inwestycyjnym albo towarzystwie ubezpieczeniowym, skontaktuj się z Działem Rekrutacji i złóż podanie o przyjęcia na studia na kierunku Finanse i rachunkowość. Zapraszamy!

Chcesz po studiach wykorzystywać zdobytą wiedzę oraz umiejętności w zarządzeniu finansami przedsiębiorstwa, wykonywać szczegółowe audyty finansowe, świadczyć usługi doradcze, a może realizować zadanie dotyczące inwestycji międzynarodowych? Studia na kierunku Finanse i rachunkowość we Wszechnicy Polskiej w Warszawie to szansa na rozwój pod okiem wykładowców dysponujących nie tylko dorobkiem naukowym, ale przede wszystkim doświadczeniem praktycznym. Zapraszamy do wzięcia udziału w rekrutacji!

Nauka na kierunku finanse i rachunkowość: Warszawa

Studia zaoczne na wspomnianym kierunku we Wszechnicy Polskiej to szansa na zdobycie cennych umiejętności oraz bogatej wiedzy niezbędnej do wykonywania zawodu finansisty. Ich absolwenci mogą z powodzeniem szukać później pracy w placówkach bankowych, firmach na stanowisku księgowych w działach kadr i płac czy też zostać specjalistami ds. ubezpieczeń. Ukończenie kierunku pozwala również rozważać karierę samodzielnego specjalisty i np. założenie własnego biura rachunkowego czy firmy doradczej. Dzięki doświadczonej kadrze studenci mogą poznać nie tylko zagadnienia teoretyczne, ale też usłyszeć wiele zapożyczonych z życia przykładów.

Wybierz studia na kierunku rachunkowość i finanse i zyskaj pewny start swojej kariery

Jeżeli zdałeś właśnie maturę i szukasz dla siebie idealnych studiów lub planujesz zmianę ścieżki kariery - wybierz studia we Wszechnicy Polskiej Szkole Wyższej w Warszawie. Z nami zdobędziesz wykształcenie m.in. na kierunku rachunkowość i finanse. Zyskasz dzięki temu pewną przyszłość zawodową w sektorze, który wciąż się rozwija i poszukuje specjalistów. Godziny ciekawych wykładów, praktycznych ćwiczeń oraz wsparcie doświadczonej kadry to klucz do sukcesu. Już dziś weź udział w rekrutacji. Zadbaj o swoja karierę z nami. Sprawdź też inne kierunki, które oferujemy naszym studentom.

Specjalności dostępne na kierunku "Finanse i rachunkowość":

Dział Rekrutacji:
tel. +48 22 656 62 56
tel. +48 608 670 533
PKiN, VIII piętro, pok. 803A
rekrutacja@wszechnicapolska.edu.pl

Pełna oferta studiów I stopnia:

O Uczelni

Wszechnica Polska Akademia Nauk Stosowanych w Warszawie kształci od 2001 roku m.in. na kierunkach: filologia angielska, hiszpańska, rosyjska, niemiecka, zarządzanie, finanse i rachunkowość i wiele innych. Studia licencjackie i magisterskie.

Dowiedz się więcej ...

Tagi
Ostatnie wiadomości
W dniach 25- 29 lipca 2022r. Wszechnica Polska gościła w ramach…