Rekrutacja: PKiN, VIII piętro, pokój 803A
tel. +48 22 656 62 56, +48 608 670 533
Rekrutacja: PKiN, VIII piętro, pokój 803A
tel. +48 22 656 62 56, +48 608 670 533

Finanse i rachunkowość z technologiami informatycznymi

Studia z zakresu finansów i rachunkowości oraz technologii informacyjnych we Wszechnicy Polskiej Akademii Nauk Stosowanych w Warszawie są elitarnymi studiami dwuzawodowymi. Absolwenci otrzymują dyplom licencjata z zakresu finansów i rachunkowości oraz dodatkowe kwalifikacje dotyczące środowiska IT i cyfrowych technik wspomagających prace biurowe. Wszystkie kompetencje informatyczne zostaną potwierdzone w suplemencie do dyplomu. Jednocześnie zajęcia z obszaru technologii informatycznych przygotowują studentów do egzaminu zewnętrznego ECDL Expert Certificate z zakresu użytkowania technik cyfrowych w obszarze biurowym, który przeprowadzany jest przez Polskie Towarzystwo Informatyczne. To student decyduje czy chce podejść do takiego egzaminu.

            Specjalistyczne zajęcia akademickie z obszaru IT nie tylko poszerzają wiedzę z zakresu finansów i rachunkowości, ale również wytyczają zupełnie nową ścieżkę kariery zawodowej. Przedstawiony program studiów, który szeroko wykorzystuje technologie informatyczne ma charakter innowacyjny i autorski, a nade wszystko wychodzi naprzeciw potrzebom zmieniającego się rynku pracy.

             W dwóch pierwszych latach studiowania, oprócz obowiązkowych przedmiotów z zakresu finansów i rachunkowości, wprowadzony został specjalistyczny moduł przedmiotów obieralnych realizowanych zarówno na pierwszym jak i drugim roku studiów – w całości związanych z informatyką i problemami środowiska cyfrowego. Student wybiera obowiązkowo dwa przedmioty z modułu przedmiotów informatycznych na pierwszym i drugim roku. W trakcie tych zajęć studenci zapoznają się z bezpieczeństwem informacyjnym, pracą w chmurze obliczeniowej i pracami projektowymi w środowisku IT, oprogramowaniem i konfiguracją zabezpieczeń, zagrożeniami w cyberprzestrzeni, a także podstawami programowania i wpływem sztucznej inteligencji.

            Na trzecim roku studiów, oprócz obowiązkowych przedmiotów z zakresu finansów i rachunkowości wprowadzone zostały specjalistyczne obowiązkowe przedmioty z zakresu IT i administrowania technologiami informacyjnymi. Pierwsza grupa przedmiotów dotyczy ogólnych umiejętności praktycznych – przetwarzania tekstów, prac z arkuszami kalkulacyjnymi, współpracą online, web editing i pracą zdalną. Druga grupa przedmiotów skupia się na przekazywaniu konkretnej wiedzy specjalistycznej z obszaru wspomagania cyfrowego w pracy biurowej, administrowania i praktycznego wsparcia w zakresie finansów i rachunkowości, jak zaawansowane arkusze kalkulacyjne, zaawansowana grafika menedżerska i prezentacyjna, zaawansowane użytkowanie baz danych, rozwiązywanie problemów IT i systemy informatyczne w przedsiębiorstwie.

Wszystkie specjalności na kierunku "Finanse i rachunkowość":

Dział Rekrutacji:
tel. +48 22 656 62 56
tel. +48 608 670 533
PKiN, VIII piętro, pok. 803A
rekrutacja@wszechnicapolska.edu.pl

Pełna oferta studiów I stopnia:

O Uczelni

Wszechnica Polska Akademia Nauk Stosowanych w Warszawie kształci od 2001 roku m.in. na kierunkach: filologia angielska, hiszpańska, rosyjska, niemiecka, zarządzanie, finanse i rachunkowość i wiele innych. Studia licencjackie i magisterskie.

Dowiedz się więcej ...

Tagi
Linki
Ostatnie wiadomości
W dniach 25- 29 lipca 2022r. Wszechnica Polska gościła w ramach…