Rekrutacja: tel. +48 22 129 17 80, +48 608-670-533, Zapisz się online!
PKiN, VIII piętro, pokój 803A

Specjalność: Kryminologia i kryminalistyka

Nim podejmiesz decyzję o zapisie na tę specjalizację, warto wiedzieć, że kryminologia i kryminalistyka to dwie odrębne, choć ściśle połączone ze sobą dziedziny nauki. Kryminologia zajmuje się głównie badaniem przyczyn powstawania zjawisk prowadzących człowieka na drogę przestępstwa i zalicza się do nauk socjologicznych. Kryminalistyka natomiast porusza zagadnienia związane z technikami wykrywania zbrodni oraz ścigania sprawców i działa na pograniczu nauk biologiczno-technologicznych.

Studia na specjalności kryminologia i kryminalistyka we Wszechnicy Polskiej są zatem interdyscyplinarnym kierunkiem, którego zgłębienie może prowadzić do podniesienia skuteczności technik kryminalistycznych oraz zwiększenia liczby rozwiązanych spraw kryminalnych w Polsce.

Realizowany we Wszechnicy Polskiej program przygotuje Cię do:

●       dokonywania diagnozy zjawisk społecznych ze szczególnym uwzględnieniem tych, które związane są z przestępczością i dewiacjami;

●       diagnozy indywidualnych i społecznych uwarunkowań przestępczości;

●       stosowania przyjętych metod pomiaru i analizy zjawiska przestępczości;

●       zrozumienia zakresu kompetencji poszczególnych podmiotów odpowiedzialnych za bezpieczeństwo i porządek publiczny;

●       prowadzenia rozmów i pozyskiwania informacji, stosowania metod kontrolowania emocji i technik obniżania stresu.

Studia kryminologia i kryminalistyka

Choć według najnowszych statystyk policyjnych z 2021 roku, opublikowanych na podstawie danych Eurostatu, Polska należy do jednego z najbezpieczniejszych krajów we wspólnocie państw europejskich, aby utrzymać ten stan niezbędne jest kształcenie służb mundurowych oraz pracowników cywilnych w zakresie nowoczesnych technik wykrywania przestępstw, zabezpieczenia śladów czy prowadzenia dochodzenia. Taką możliwość dają studia na specjalności kryminologii i kryminalistyki we Wszechnicy Polskiej w Warszawie.

Kryminologia czy kryminalistyka? Studia, które mają przyszłość!

Nim podejmiesz decyzję o zapisie na studia, warto wiedzieć, że kryminologia i kryminalistyka to dwie odrębne, choć ściśle połączone ze sobą dziedziny nauki. Kryminologia zajmuje się głównie badaniem przyczyn powstawania zjawisk prowadzących człowieka na drogę przestępstwa i zalicza się do nauk socjologicznych. Kryminalistyka natomiast porusza zagadnienia związane z technikami wykrywania zbrodni oraz ścigania sprawców. Działa na pograniczu nauk biologiczno-technologicznych. Studia na specjalności kryminologia i kryminalistyka w Szkole Wyższej Wszechnica Polska są zatem interdyscyplinarnym kierunkiem, którego zgłębienie może prowadzić do podniesienia skuteczności technik kryminalistycznych oraz zwiększenia liczby rozwiązanych spraw kryminalnych w Polsce.

Dlaczego warto studiować z nami?

Kandydatom oraz studentom kierunku Bezpieczeństwo Wewnętrzne ze specjalnością Kryminologia z Kryminalistyką oferujemy naukę w niewielkich grupach, co pozwala na dokładniejsze przyswojenie niezbędnego materiału, możliwość udziału w programie Erasmus +, zajęcia prowadzone przez wybitnych specjalistów z zakresu kryminologii i kryminalistyki, a także liczne stypendia i programy wsparcia. Jeśli szukasz uczelni wyższej, dla której rozwój Twojej ścieżki edukacyjnej jest naprawdę ważny — zapisz się na studia do Szkoły Wyższej Wszechnica Polska!

Oferta specjalności dla kierunku "Bezpieczeństwo wewnętrzne":

Dział Rekrutacji:
tel. +48 22 656 62 56
PKiN, VIII piętro, pok. 803A
rekrutacja@wszechnicapolska.edu.pl

Pełna oferta studiów I stopnia:

O Uczelni

Wszechnica Polska Akademia Nauk Stosowanych w Warszawie kształci od 2001 roku m.in. na kierunkach: filologia angielska, a filologia hiszpańska, pedagogika, finanse i rachunkowość i wiele innych. Studia licencjackie i magisterskie.

Dowiedz się więcej ...

Tagi
Linki
Ostatnie wiadomości
W dniach 25- 29 lipca 2022r. Wszechnica Polska gościła w ramach…